MOJE DÍLA

SLAVOMÍR GIBEJ

Představte si vaše tělo jako krásnou výzdobu vašeho útulného interiéru. Velmi osobní výtvarné dílo se vám stane součástí po celý život. Vytvořím vám nebo vaším blízkým jedinečné a originální dílo.

Ve svém ateliéru vytvářím odlitky, které jsou inspirovány lidským tělem, a přetvářím je do uměleckých děl. S Vaší pomocí vytvoříme dílo, které navždy zastaví čas. Na každém z Vás je možné najít a zachytit moment, který Vás definuje a jedinečně vystihuje. Není třeba se obávat nedokonalého těla. Takové neexistuje. Tělo samotné je dokonalý a přitom jedinečný výtvor přírody. Umím ho nejenom zachytit, ale i pomocí ručních korekcí vylepšit. Idealizovat partie, s nimiž nejste spokojení, případně najít vhodnou variantu.


BARVA ZDI:  BARVA RÁMU:
Cena: Řazení: Obr./str.:
Ms. Lynna
GIBEJ SLAVOMÍR
Cena: 60000 Kč
Kategorie: Obrazy | Sochy - odlitky
výška: 65 cm x šířka: 95 cm
DOSTUPNÉ ZA ROK

VYBERTE STRANU:

 Celkem je v této kategorii 1 obrazů

Nastavení polohy
Správné naaranžování těla je nejdůležitější část pro vznik celého díla. Snažíme se najít a zvýraznit tělesné kvality odlévané osoby. Vzniklá póza – poloha, natočení se přesně zobrazí ve výsledném odlitku. Poloha musí být vkusná a důstojná. Pro odlévanou osobu i pohodlná.

Vytvoření negativní formy
Základem vzniku odlitku těla je vytvoření negativní formy. Pouze při této fázi práce je nutná přítomnost modelu. Na těle se vyznačí odlévaná část a natře se separačním krémem. Postupně se nanese odlévací materiál. Po jeho vytvrzení se uzavře sádrovou vrstvou. Nakonec se celá negativní forma z těla odebere.

Místo odlévání
Odlévání provádíme v našem ateliéru. Stejně tak můžeme přijít přijet k Vám. Proces vytvoření negativní formy lze provést v pohodlí Vašeho domova.

Výroba odlitku
V případě Vašeho zájmu o odlitek se předem dohodne na výsledném vzhledu díla. Sochy mohou být vyrobeny z různých materiálů, jako umělý kámen, epoxidy … Náš preferovaný materiál je směs disperze, akrylu a alabastrové sádry – Acrygibs. Lehký, pevný, materiál s dobrými vlastnostmi opracování. Bez povrchové úpravy je v exteriéru prakticky nezničitelný.

Povrchová úprava
Výsledný odlitek může být ponechán v barvě materiálu, ale i výtvarně pojednán. Na povrchovou úpravu odlitku nabízím množství dekorativních možností. Záleží od na Vás, jakou barevnost si zvolíte. Od klasické bílé, přes různé barevné, meatlické, imitační povrchy až po zlacený 24 karátovým zlatem.

Lakování
Lak převážně oživí vzhled sochy. Nanáší se stříkací pistolí ve vícenásobných vrstvách na sebe. Každá vrstva předtím se nechá zcela vyschnout uschnout a pečlivě ji přeleštíme. Dosáhne se tím vysoký odrazový efekt. Je však potřeba opatrně zvážit vhodnost použití vysokého lesku podle barvy a celkového vzhledu sochy.

Bezpečnost
Materiály použité při odlévání jsou hygienicky nezávadné, používané i ve zdravotnictví. Při výrobě složitých forem používáme dvousložkový silikon. Silikon je jemně pastovitý dvousložkový polyadičný systém (pryskyřice a katalyzátor). Silikonová pryskyřice vulkanizuje při pokojové teplotě. Pryskyřice byla vyvinuta pro duplikaci výrobních forem s jemnými detaily a je dermatologicky testována, tj. bez problémů ji lze nanášet na lidskou pokožku.

Výroba odlitku
Vysoko odborný manuálny proces v ktorom odliatok nadobudne svoj finálny vzhľad. Nakoľko prirodzené, technologické procesy nie je vhodné urychlovať, čas výtvorenia diela je max. mesiac od zhotovenia formy. V průběhu měsíce vám dodáme výtvarné dielo – štylizovanú kópiu vášho tela, podľa predstáv a dohody.

Osazení
Odlitek je interiérové dílo. Může být samostatně stojatý na mramorové desce, nebo závěsný na stěnu.

Doručení odlitku
Odlitek Vám můžeme doručit kurýrem, doporučujeme však osobní odběr z důvodu křehkosti materiálu, který se může při zaslání poštou poškodit, za co poskytovatel neodpovídá.

Cena odlitků
Cena za odlitek se vždy dohodne předem. Pohybuje podle rozsahu a náročnosti zpracování od 1 500 – 4 000 € za odlitek.