MOJE DÍLA

MIROSLAV NOVÁK

Nepohybuji se mnoho let pouze na poli malby závěsných obrazů, ale můj výtvarný zájem mně provází mým celým profesním životem. Ano je to vždy o tom dostat se pod kůži lidem kteří jsou stejně naladěni, každý zájem potěší a popožene dál. Nemám rád dlouhé vysvětlování o motivech mých obrazů, ať si v obraze najde každý to své - pokud nemaluji na zakázku, přímé zadání. Miluji starou Prahu kterou rád maluji a její realismus i v malbě. Renesanční malba, baroko a mistři té doby byli mými prvními "učiteli" v olejomalbě když mně bylo 16 let. Toulky Prahou a kresby starých uliček jsou již jen vzpomínkou (ty kresby - Prahou se procházím rád dodnes a maluji ji v ateliéru). Potom ke mně přišel Surrealismu s iniciálami S. D. a další mistři kteří bravurně ovládali své ! řemeslo ! (toto je to slovo) a i ti jsou dodnes mými vzory. Jsem vyučený aranžér a zde jsem získal také základy tohoto řemesla vč. kamarádů se stejnými zájmy. Posléze jsem absolvoval SOŠV Václava Hollara v Praze kde jsem se dostal k dalším a dalším technikám ve výtvarném oboru. Tyto zkušenosti jsem po roce 89 přenášel do reklamy vč. pětileté praxe z technikou airbrush a nyní jsou v mé práci prioritou nástěnné malby komerčního ale i ryze privátního charakteru, no a malba závěsných obrazů - témata: krajina, město, surrealy, portréty, technická témata....na zakázku cokoliv. Vždy jsem v mém výtvarném oboru preferoval univerzálnost a tím se řídím do dnes.


BARVA ZDI:  BARVA RÁMU:
Cena: Řazení: Obr./str.:
Staré zámecké schody
NOVÁK MIROSLAV
Cena: 6900 Kč
Kategorie: Obrazy | Kombinovaná technika
výška: 72 cm x šířka: 62 cm
Cesta z lesa
NOVÁK MIROSLAV
Cena: 7000 Kč
Kategorie: Obrazy | Kombinovaná technika
výška: 70 cm x šířka: 52 cm
Zjevení
NOVÁK MIROSLAV
Cena: 7200 Kč
Kategorie: Obrazy | Kombinovaná technika
výška: 60 cm x šířka: 32 cm
Lesní potok
NOVÁK MIROSLAV
Cena: 3700 Kč
Kategorie: Obrazy | Kombinovaná technika
výška: 24 cm x šířka: 30 cm

VYBERTE STRANU:

 Celkem je v této kategorii 4 obrazů

7. DOBRÝCH RAD, JAK SPRÁVNĚ INVESTOVAT DO OBRAZŮ

1. Nekupovat příliš staré nebo kulturně vzdálené věci a soustředit se na naše soudobé umění. Riziko koupě padělku je minimální.
2. Osloví-li kupujícího dílo, třeba vyzařovanou náladou, pak kupovat hned bez váhání. Asi jako láska na první pohled.
3. Nekupovat mnoho velmi laciných věcí – domov se změní ve vetešnictví a bude nutno se věcí zbavit pod cenou.
4. Nekupovat obrazy špatně adjustované, v mizerných rámech či déle visící v odporném prostředí. Obrazy nasáknou negativní energii z okolí.
5. Nekupovat díla s deklarovanou nebo vyvolávací cenou nad 1–2 miliony Kč. Tento prostor nechat zatím zkušenějším, kteří případně chybný nákup snáze vydýchají. Nákupy v této ceně raději realizovat prostřednictvím specialisty, který prokazatelně pár podobných prodejů úspěšně a ke spokojenosti kupujícího i prodávajícího již dotáhl. Aukce není zdaleka jediný instrument ke koupi.
6. Kupovat obrazy v cenovém rozpětí 50–500 tisíc a nákupy časem vytříbit a počet stabilizovat na snesitelné úrovni.
7. Ponechávat si díla delší dobu, spíše roky než měsíce.