MOJE DÍLA

PAVEL MACÁK

Tvorbou olejových obrazů se zabývám již několik desítek let, prakticky od dob studia na Gymnáziu v Chomutově, kde jsem dostal základy od ak.malíře Kamila Sopka, který průběžně vedl mé malířské kroky až do roku 2005. Od roku 1988 jsem členem výtvarného sdružení VOSA Louny, se kterým pravidelně, několikrát ročně vystavuji. Jako člen sdružení jsem vystavoval v Lounech, v Klášterci na Ohří, v Kadani, Chomutově, v Parlamentu ČR v Praze, na státním zámku v Krásném Dvoře, na zámku ve Strakonicích a na dalších místech. Samostatné výstavy jsem měl již několikrát v Lounech, v Liberci, v Bílině a v Chomutově. Řada mých obrazů je rovněž v soukromých sbírkách v USA, Německu, Rakousku a dalších zemích. Největším úspěchem mé výtvarné tvorby je patrně instalace a vysvěcení pískovcové sochy Madony s Ježíškem na levobočním oltáři v chrámu sv. Vavřince v Praze na Petříně. Před šesti lety jsem dokončil restaurování pískovcové sochy Těhotné Panny Marie pro městys Nepomyšl, která je datována z roku 1772 a před pěti lety jsem zhotovil a  instaloval oltářní sochu Krista v gotickém kostele sv. Jakuba Většího v městě Vroutek.

Kromě malování obrazů a tvorby pískovcových skulptur se rovněž zabývám restaurováním starých olejových obrazů. Začátkem roku 2014 jsem začal spolupracovat s keramičkou Vladimírou Zborníkovou z Česlé Lípy


BARVA ZDI:  BARVA RÁMU:
Cena: Řazení: Obr./str.:
Vítr v podzimní krajině
MACÁK PAVEL
Cena: 8000 Kč
Kategorie: Obrazy | Kombinovaná technika
výška: 100 cm x šířka: 130 cm

VYBERTE STRANU:

 Celkem je v této kategorii 1 obrazů

7. DOBRÝCH RAD, JAK SPRÁVNĚ INVESTOVAT DO OBRAZŮ

1. Nekupovat příliš staré nebo kulturně vzdálené věci a soustředit se na naše soudobé umění. Riziko koupě padělku je minimální.
2. Osloví-li kupujícího dílo, třeba vyzařovanou náladou, pak kupovat hned bez váhání. Asi jako láska na první pohled.
3. Nekupovat mnoho velmi laciných věcí – domov se změní ve vetešnictví a bude nutno se věcí zbavit pod cenou.
4. Nekupovat obrazy špatně adjustované, v mizerných rámech či déle visící v odporném prostředí. Obrazy nasáknou negativní energii z okolí.
5. Nekupovat díla s deklarovanou nebo vyvolávací cenou nad 1–2 miliony Kč. Tento prostor nechat zatím zkušenějším, kteří případně chybný nákup snáze vydýchají. Nákupy v této ceně raději realizovat prostřednictvím specialisty, který prokazatelně pár podobných prodejů úspěšně a ke spokojenosti kupujícího i prodávajícího již dotáhl. Aukce není zdaleka jediný instrument ke koupi.
6. Kupovat obrazy v cenovém rozpětí 50–500 tisíc a nákupy časem vytříbit a počet stabilizovat na snesitelné úrovni.
7. Ponechávat si díla delší dobu, spíše roky než měsíce.