MOJE DÍLA

JIŘÍ ŠMEJKAL

Jiří Šmejkal, Ing. - *1978, kreslíř a ilustrátor, povoláním středoškolský učitel. Vnuk českého meziválečného a poválečného malíře krajináře Ferdinanda Kladnického. Aktivně kreslí a maluje od útlého dětství. V jeho současné tvorbě se prolíná původní český comicsový styl a svérázně pojatá figurální kresba. Autor s velikou nadsázkou a ironií zobrazuje zejména ženy - mnohdy extrémně. 

Jiří Šmejkal bývá označován jako "mistr tlusté linky". Důvodem je v obrazech patrná ohraničující černá linka akrylovou barvou na uhlem vystínovaném pozadí. Obrazy jsou občas k vidění na autorských výstavách. Osobní stránky autora (jirkasmejkal.cz) jsou často aktualizovány novými obrazy. 


no images were found


7. DOBRÝCH RAD, JAK SPRÁVNĚ INVESTOVAT DO OBRAZŮ

1. Nekupovat příliš staré nebo kulturně vzdálené věci a soustředit se na naše soudobé umění. Riziko koupě padělku je minimální.
2. Osloví-li kupujícího dílo, třeba vyzařovanou náladou, pak kupovat hned bez váhání. Asi jako láska na první pohled.
3. Nekupovat mnoho velmi laciných věcí – domov se změní ve vetešnictví a bude nutno se věcí zbavit pod cenou.
4. Nekupovat obrazy špatně adjustované, v mizerných rámech či déle visící v odporném prostředí. Obrazy nasáknou negativní energii z okolí.
5. Nekupovat díla s deklarovanou nebo vyvolávací cenou nad 1–2 miliony Kč. Tento prostor nechat zatím zkušenějším, kteří případně chybný nákup snáze vydýchají. Nákupy v této ceně raději realizovat prostřednictvím specialisty, který prokazatelně pár podobných prodejů úspěšně a ke spokojenosti kupujícího i prodávajícího již dotáhl. Aukce není zdaleka jediný instrument ke koupi.
6. Kupovat obrazy v cenovém rozpětí 50–500 tisíc a nákupy časem vytříbit a počet stabilizovat na snesitelné úrovni.
7. Ponechávat si díla delší dobu, spíše roky než měsíce.