MOJE DÍLA

VÁCLAV HAMOUZ

Narodil jsem se v Karlových Varech roku 1987. Kresbě a malbě jsem se věnoval již od útlého dětství. Od sedmi let jsem docházel následující čtyři roky do umělecké školy(ZUŠ) v Karlových Varech v Drahovicích. Kde jsem se učil základům kresby a malby. U kresby jsem zůstal a stále se ji snažím zdokonalovat. V roce 2015 jsem dostal zajímavou zakázku na obraz olejem,což pro mě bylo trochu jako skok do neznáma, ale zároveň výzva, protože jsem olejem maloval před tím jen jednou. Zakázku jsem přijal a olej mě naprosto uchvátil a zacal jsem se mu věnovat intenzivně. Fascinovala mě ta nekonečná skála barev které se dají namíchat a jak se s nimi dá kouzlit. Kresbe se věnuji i nadále,ale už ne tak intenzivně. Nyní upřednostňuji spíše malbu olejovými barvami.

Malování a kresba je mým životem. Rád bych se stal uznávaným a známým uměleckým malířem. Rád se nechávám inspirovat krásou naší přírody, ale i myšlenkami,vzpomínkami na dětství a někdy i děním ve světě. K přírodě jsem měl od malička blízko. Vyrůstal jsem na Vyhlídce ve vilce na kopci a hned za domem byl les a příroda, tam jsem jako dítě trávil mnoho času a možná proto mě ta příroda a kouzlo lesa tolik uchvátilo.


BARVA ZDI:  BARVA RÁMU:
Cena: Řazení: Obr./str.:
Světlo v temnotě
HAMOUZ VÁCLAV
Cena: 5000 Kč
Kategorie: Obrazy | Olejomalby
výška: 50 cm x šířka: 70 cm
Samota
HAMOUZ VÁCLAV
Cena: 2200 Kč
Kategorie: Obrazy | Olejomalby
výška: 15 cm x šířka: 22 cm
Přání
HAMOUZ VÁCLAV
Cena: 5000 Kč
Kategorie: Obrazy | Olejomalby
výška: 70 cm x šířka: 50 cm

VYBERTE STRANU:

 Celkem je v této kategorii 3 obrazů

7. DOBRÝCH RAD, JAK SPRÁVNĚ INVESTOVAT DO OBRAZŮ

1. Nekupovat příliš staré nebo kulturně vzdálené věci a soustředit se na naše soudobé umění. Riziko koupě padělku je minimální.
2. Osloví-li kupujícího dílo, třeba vyzařovanou náladou, pak kupovat hned bez váhání. Asi jako láska na první pohled.
3. Nekupovat mnoho velmi laciných věcí – domov se změní ve vetešnictví a bude nutno se věcí zbavit pod cenou.
4. Nekupovat obrazy špatně adjustované, v mizerných rámech či déle visící v odporném prostředí. Obrazy nasáknou negativní energii z okolí.
5. Nekupovat díla s deklarovanou nebo vyvolávací cenou nad 1–2 miliony Kč. Tento prostor nechat zatím zkušenějším, kteří případně chybný nákup snáze vydýchají. Nákupy v této ceně raději realizovat prostřednictvím specialisty, který prokazatelně pár podobných prodejů úspěšně a ke spokojenosti kupujícího i prodávajícího již dotáhl. Aukce není zdaleka jediný instrument ke koupi.
6. Kupovat obrazy v cenovém rozpětí 50–500 tisíc a nákupy časem vytříbit a počet stabilizovat na snesitelné úrovni.
7. Ponechávat si díla delší dobu, spíše roky než měsíce.