OBRAZY NALEZENÉ PŘI LIKVIDACI PŮD A DOMŮ

Nová, ale nejčtenější stránka naší galerie!
Speciální kategorie našeho obchodu spočívá v kusovém výkupu obrazů a umění nalezeného na starých půdách a při likvidaci starých domů,kolikrát určených k likvidaci. S díly v této kategorii neprovádíme žádnou manipulaci ani vlastní oceňování. Do prodeje je vkládáme, tak jak byli přijaty. Jediný zásah, který je z naší strany realizován, je kvalitní zabalení před odesláním.  Díky tomuto přístupu k této části obchodu je pravděpodobné, že můžete najít skutečný POKLAD.7. DOBRÝCH RAD, JAK SPRÁVNĚ INVESTOVAT DO OBRAZŮ

1. Nekupovat příliš staré nebo kulturně vzdálené věci a soustředit se na naše soudobé umění. Riziko koupě padělku je minimální.
2. Osloví-li kupujícího dílo, třeba vyzařovanou náladou, pak kupovat hned bez váhání. Asi jako láska na první pohled.
3. Nekupovat mnoho velmi laciných věcí – domov se změní ve vetešnictví a bude nutno se věcí zbavit pod cenou.
4. Nekupovat obrazy špatně adjustované, v mizerných rámech či déle visící v odporném prostředí. Obrazy nasáknou negativní energii z okolí.
5. Nekupovat díla s deklarovanou nebo vyvolávací cenou nad 1–2 miliony Kč. Tento prostor nechat zatím zkušenějším, kteří případně chybný nákup snáze vydýchají. Nákupy v této ceně raději realizovat prostřednictvím specialisty, který prokazatelně pár podobných prodejů úspěšně a ke spokojenosti kupujícího i prodávajícího již dotáhl. Aukce není zdaleka jediný instrument ke koupi.
6. Kupovat obrazy v cenovém rozpětí 50–500 tisíc a nákupy časem vytříbit a počet stabilizovat na snesitelné úrovni.
7. Ponechávat si díla delší dobu, spíše roky než měsíce.